Yoldaşımız Mahmut Demir’e Hapis Cezası

1
7276

1 Muhbir, 5 Tweet, Tebligat Yok, Savunma Yok, Duruşma Yok, 6 ay 7 Gün Hapis

Yoldaşımız Mahmut Demir’e DTCF’deki faşist güruh içerisinde yer alan Kürşat Batuhan Fırat adlı muhbirin ihbarı neticesinde, duruşma dahi yapılmadan 6 ay 7 gün hapis cezası verildi.

Faşist bir muhbirin ihbarı neticesinde verilen hapis cezasında duruşma dahi yapılmadı. “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyetini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin Yargı Organlarını Alenen Aşağılama”dan verilen hapis cezasını; posta yoluyla eline ulaşan gerekçeli kararla öğrenen yoldaşımız, süreç boyunca emniyet tarafından da, savcılık tarafından da ifadeye bile çağrılmadı.

Tarafına tek bir tebligat dahi ulaşmayan yoldaşımıza mahkeme TCK 301 gibi bir maddeyle ilgili bir dosyada, HAGB uygulamayı da kendine hak görerek, yoldaşımızı 5 yıl denetim süresine tabii tutmaya karar verdi. Buna göre Mahmut Demir, 5 yıl içinde bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti Devletini aşağılarsa tutuklanacak.

Yoldaşımıza ulaşan gerekçeli kararı, bir devletin hukuk mekanizmasının ancak bir adaletsizlik mekanizması olabileceğini milyonuncu kez ispat etmesi adına sizlerle paylaşıyoruz. Devletin mahkemelerinden adaletsizlik haricinde bir beklentimiz olmasa da, anayasasından yönetmeliklerine kadar kendi koyduğu tüm kuralları da çiğneyen bu yargılama bizi bile şaşırtıyor.

1 faşist muhbiri, 5 tane tweeti baz alarak işleyen bu süreç açık bir trajikomediyi gözler önüne seriyor. Çürümüşlükten ibaret bu hukuk sistemini de, bu hukukun bu çürük kararını da elbette tanımıyor, bu “suça” ortak olduğumuzu ifade ediyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz