Soma Katliamı’nın 6.Yılı: Soma’nın Hesabı Sorulacak

0
505

Soma Katliamı’nın 6. Yılında ilk olarak Gençlik Örgütleri ile birlikte, 100. Yıl Mahallesi’nde yaptığımız yürüyüşün ardından Soma anıt duvarının önünde, katledilen 301 madenciyi andık. Mahalle halkının da destek verdiği eylemde, katliamın 6. yılında katillerin peşinde olduğumuzu bir kez daha dile getirdik.

Saat 17:00’de Olgunlar Caddesi üzerinde bulunan Madenci Anıtı’nda gerçekleştireceğimiz eylemde, 6 yıl önce 301 madenciyi katleden devlet, madencilere saldıran polisleriyle yine karşımıza çıktı.

Devletin saldırısını direnişle karşıladık. Kara bayraklarımızı, “Üzüntümüz Öfkemizin Tohumudur” yazılı dövizlerimizi indiremediler. Polis saldırısında 3 yoldaşımızın aralarında olduğu 14 kişi göz altına alındı. Saldırıyı teşhir eden sloganlar atan yoldaşlarımızı “siz daha işkence görmediniz, size şubede göstereceğiz işkenceyi” diyerek tehdit eden katiller, göz altı aracında ve sonrasında da ters kelepçe uygulamasıyla, üst arama bahanesiyle saldırılarına devam ettiler. Göz altına alınan 14 kişi farklı hastanelerden gece saatlerinde serbest bırakıldı.

Katliamın 6. yılında sokaktaydık. 13 Mayıs 2014’te 301 madenciyi katledenlerden, 6 yıldır her gün iş cinayetleriyle binlerce işçiyi öldürenlerden Soma’nın hesabını soracağız!

Üzüntümüz Öfkemizin Tohumudur!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz